Mässväggar beMatrix på Kistamässan & Malmömässan
När du ställer ut på en mässa som erbjuder beMatrix ramsystem är du i trygga händer hos en bePartner för din bildproduktion. Men vi är mer än bePartner och har genom åren nördigt uvecklat en unik textil- och tryckprocess, bevisat bättre än vad som normalt erbjuds genom exempelvis mäss-service och gängse leverantörer.
Varför välja vår beMatrix-textil? Den imponerar på flera sätt! Den fantastiska lystern, skärpan och de djupa klara färgerna ger ditt budskap liv. Skapad för återanvändning och framtida mässor. Du får en duk som tål att vikas – ja, i det närmsta hanteras ovarsamt – för att sedan bli helt skrynkelfri när den sträcks ut.
Vi trycker, skär, tvättar och efterbehandlar den speciella Light-textilen som sys med silikonlist för montering med perfekt passform. Allt sker med exakta mått för beMatrix. Den naturliga mjukheten återställs vid tvätt. Den speciella stickningen samt den ljusblockerande egenskapen bidrar till en exklusiv presentation. Trycket är permanent och tvättäkta – klar för många mässor framöver.
Välkommen till Maxdialog – din lokala expert på miljövänlig textilproduktion. Kom in till oss för att se vår utställning och produktion, få textilprover och diskutera allt för dina expobehov. Med allt i egna huset levererar vi ofta snabbare än du tror. Vi hjälper dig genom hela processen och inom Stockholm också montera er unika grafik på plats. I tid och till rätt pris.
Låt oss hjälpa dig att skapa ett starkt intryck och göra ditt mässdeltagande till en framgång!
BeMatrix-monter för Containertjänst med tryck textil.
Väggar och takmodul med textil för beMatrix.
beMatrix med textiltryck till väggar och takskyltar för Öhlins.
Taktross av beMatrix med tryckt textil för Getinge.
Textil: Sublimeringstryckt textil med silikonkeder. Skrynkelfri och tvättäkta.
Mått: Se originalmallar
Vattenbaserat bläck
100 % polyestertextil
factory Made in Bromma
Maskintvätt 40° C
Textil, engergiåtervinning
Certifierad partner för beMatrix med tryckt textil.
Certifierad partner för beMatrix printad textil.
Textildukar för beMatrix trycks med ett vattenbaserat sublimeringsbläck på ren polyestertextil. All produktion, konfektionering och efterbehandling sker hos oss i Bromma, Stockholm.